Menu
Jep Dorëheqje Gëzim Kelmendi

Jep Dorëheqje Gëzim Kelmendi

Deputeti Gëzim Kelmendi në profilin e tij në facebook ka deklaruar se jep dorëheqje nga Partia e Drejtësisë:Dorëheqje nga Partia e Drejtësisë, Të nderuar qytetarë,ju njoftojmë se unë ,Gëzim Kelmendi- nënkryetar...

Lajmet e fundit

Jep Dorëheqje Gëzim Kelmendi

Jep Dorëheqje Gëzim Kelmendi

Deputeti Gëzim Kelmendi në profilin e tij në facebook ka deklaruar se jep dorëheqje nga Partia e Drejtësisë:Dorëheqje nga Partia e Drejtësisë, Të nderuar qytetarë,ju njoftojmë se unë ,Gëzim Kelmendi- nënkryetar...

Ushtria e Kosovës do t’i ketë 5000 pjesëtarë aktivë dhe 3000 rezervë

Ushtria e Kosovës do t’i ketë 5000 pjesëtarë aktivë dhe 3000 rezervë

Sipas draftit të Ligjit për Forcat e Armatosura të Kosovës propozohet se forcat e armatosura të quhen “Forcat e Armatosura të Kosovës”, raporton e përditshmja e Frankfurtit “Vesti” (botohet në...

Remi e Selimi, ish-komandantët e luftës dhe milionerët e paqes!

Remi e Selimi, ish-komandantët e luftës dhe milionerët e paqes!

  Duke u bazuar në të dhënat e paraqitura në Agjencia Kundërkorrupsion të Kosovës, pasuria e këtyre dy komandantëve të luftës kalon shifrën prej afër 1 milion eurosh. Rrustem Mustafa-Remi dhe Rexhep...

Putin bënë thirrje që të ndalen vrasjet politike

Putin bënë thirrje që të ndalen vrasjet politike

Sipas medieve të huaja pak më parë Putin ka bërë thirrje për ndalje të vrasjeve politike në Rusi, duke aluduar në vrasjen e fundit të liderit opozitar rus Nemstov. Sipas tij...

SHËNDETËSI

Shëndetësi

Shkencëtarët: paracetamol mund të reduktoj stresin dhe ankthin

Shkencëtarët: paracetamol mund të redukt…

04-03-2015 Shëndetësi

Shkencëtarët në Universitetin e Kentakit në SHBA kanë konstatuar se zona e trurit që ka lidhje me dhimbjen fizike është e lidhur edhe me dhimbjen psikologjike.   Qetësuesit sidomos me përbërje paracetamoli...

Shëndetësi

Frutat e thata luftojnë kancerin dhe problemet e zemrës!

Frutat e thata luftojnë kancerin dhe pro…

04-03-2015 Shëndetësi

Studiuesit kanë zbuluar se frutat e thata janë po aq të shëndetshme sa ekuivalentet e tyre dhe ndihmojnë luftën kundër kancerit, sëmundjeve metabolike dhe problemeve të zemrës.   Ato janë gjithashtu një...

Shëndetësi

Aktivitet fizik për shëndet të mirë, këshilla praktike.

Aktivitet fizik për shëndet të mirë, kës…

04-03-2015 Shëndetësi

Aktiviteti fizik është domosdoshmëri dhe nëse kryhet në mënyrë të rregullt kthehet në mjet të rëndësishëm për përmirësimin e shëndetit në përgjithësi, fizik dhe mendor, si dhe zvogëlon shumë rrezikun...

Shëndetësi

Si duhet trajtuar temperatura tek fëmijët? Ja disa këshilla...

Si duhet trajtuar temperatura tek fëmijë…

04-03-2015 Shëndetësi

Temperatura është një shenjë e zakonshme e sëmundjes, por ajo nuk është domosdoshmërisht diçka e keqe.   Në fakt, temperatura duket të luajë një rol kyç në luftën kundër infeksioneve. Ndaj, pyetja...

Shkencë dhe Teknologji

Teknologji

Prezantohet karta microSD me hapësirën më të madhe ndonjëherë

Prezantohet karta microSD me hapësirën më të madhe ndonjëherë

SanDisk njihet për vendosjen e rekordeve. Përveç realizimit të një...

Teknologji

Aston Martin prezanton konceptin elektrik DBX (FOTO)

Aston Martin prezanton konceptin elektrik DBX (FOTO)

Aston Martin ka prezantuar konceptin e tij më të fundit...

Teknologji

BlackBerry prezanton telefonin Leap, pa tastierë fizike

BlackBerry prezanton telefonin Leap, pa tastierë fizike

BlackBerry prezantoi në Kongresin Botëror të Telefonave 2015 telefonin inteligjent...

Seriali

Të Dua

3. Desha 40 reqate mbeta me 4

3. Desha 40 reqate mbeta me 4

Desha 40 reqate mbeta me 4 Ora 23:00 boll për sot...

Te Ndryshme

TIKA për mbrojtjen e vlerave kulturore brenda dhe jashtë vendit

TIKA për mbrojtjen e vlerave kulturore brenda dhe jashtë vendit

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim, TIKA, ka nënshkruar protokoll...

KUZHINË, SHTËPI & IMAZH

Shtëpia

Si lexohen etiketat e veshjeve?

Si lexohen etiketat e veshjeve?

04-03-2015 Shtëpia

Si lexohen etiketat e veshjeve? Të gjithë i kemi parë, por pak herë ua kemi kushtuar vëmendjen se çfarë duan të thonë në të vërtetë. Instruksione Të gjithë i kemi parë, por pak...

Shtëpia

Mos i hidhni poshtë pakot me “silica gel” që gjeni tek veshjet. Ja si t’i përdorni ato

Mos i hidhni poshtë pakot me “silica gel…

04-03-2015 Shtëpia

I keni parasysh ato pakot e vogla me xhel silikoni që gjeni kur blini një çante ose këpucë? Ato përdoren për të thithur lagështirën, kështu që mos i hidhni poshtë...

Kuzhina

Ushqyerja e shëndetshme në 11 hapa

Ushqyerja e shëndetshme në 11 hapa

04-03-2015 Kuzhina

Për të pasur një shendet të mirë, ushqyerja e ekuilibruar dhe e përshtatshme, e kombinuar me aktivitet fizik të rregullt, janë të domosdoshme.   Sigurimi i një ushqyerje të shëndetshme dhe të...

Kuzhina

Gjellë me perime

Gjellë me perime

02-03-2015 Kuzhina

Përbërësit   - 600 gr tul mish qengji - 50 gr pancet - 3 karota - 4 qepe te njoma - 200 gr bizele - 200 gr patate - 400 gr domate - 2 tufëza borzilok - 5dl lëng vegjetal -...

Veglat

Rreth nesh

Na ndiqni edhe në

Miqtë nga facebooku