Menu

Turqia mohohn arrestimin e 4 pilotëve të saj nga ana e Sirisë

Burimet informative nga qeveria Siriane bëjnë të ditur se në qytetin Haleb janë arrestuar 4 pilotë turq ndërkohë që bëhet e ditur se me vrasjen e 100 kryengritesve, aeroporti i Damaskut ndodhet në siguri të plotë.
Agjencia Vatan e lajmeve në Siri ishte ajo që bëri të ditur arrestimin e pilotëve turq. Ky burim gjithashtu njofton se ushtria siriane ka përparuar në operacionet e saj kundër grupeve  të armatosura të cilëve u ka shkaktuar dëme të konsiderueshme, sipas ketyre agjencioneve dhe burimeve te qeverise.

Mohimi nga ana e zyrtareve turq. Zyra e gjeneralit te ushtrise turke, mohoi ne menyre kategorike se ne Siri nuk eshte arrestuar asnje pilot turk.

 

Ndaje me të tjerët

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Kthehu në krye

Veglat

Rreth nesh

Na ndiqni edhe në

Miqtë nga facebooku